Aktuálně


03. Listopad 2018

NÁVIN TTR PÁSEK

Potřebujete vybrat pro Vaši tiskárnu vhodnou TTR pásku a nevíte jak poznat typ návinu? Tento článek je přímo pro Vás! více

03. Listopad 2018

Jak vybrat vhodnou TTR pásku?

Tento článek stručně vysvětluje v několika bodech, jakou pásku vybrat pro každou tiskovou aplikaci. více

Starší aktuality

NÁVIN TTR PÁSEK

Vytvořeno: 3. 11. 2018

TT pásky se zpravidla vyrábějí buď s vnitřním návinem (inkside IN) nebo s vnějším (inkside OUT). Je to podle toho, jestli barvící vrstva je na nosné folii nanesena uvnitř nebo na vnější straně nosné folie. Souvisí to se směrem odvíjení pásky z trnu termotransferové tiskárny – viz obrázek. Tisková hlava je vždy na opačné straně než nanesená barvící vrstva. Vrstva černého nebo barevného pigmentu je pak v kontaktu s potištěným materiálem (např. etiketou).

Zjištění správného návinu je poměrně jednoduchá záležitost. Zde je hned několik možností, jak na to:

  1. Často je směr návinu vytištěn na štítku nerozbalené pásky, kterou aktuálně používáte. Bývá zde uvedeno např. inkside IN/OUT nebo jen IN/OUT.
  2. Prohlédněte si manuál k tiskárně a vyhledejte kapitolu „Zavádění TT pásky“, anglicky často „Loading ribbon“. Informace jaký návin TTR do tiskárny patří je často uvedena, nebo podle naznačeného schématu dokážete návin odhalit. Často se můžete dozvědět, že Vaše tiskárna je schopná tisknout s oběma náviny, jen musíte pásku nasadit do tiskárny v jiné orientaci.
  3. Udělejte si vlastní test: Nalepte etiketu na odmotanou folii Vaší pásky a prudce odtrhněte. Pokud dojde k přilepení barviva na etiketu vně pásky, máte pásku OUT a obráceně. Viz následující obrázky: